فناوری اطلاعات

بات نت چیست و در صورت مواجهه با آن، چه کاری باید انجام دهیم؟

بات نت چیست و در صورت مواجهه با آن، چه کاری باید انجام دهیم؟

بات نت ها گسترده ترین تهدیدی است که در حملات سایبری رخ می دهد. بات مخفف ربات است به سیستم هایی که آلوده شده و مطیع بات مسترمیشوند. توجه داشته باشید رایانه ها، تلفن همراه و تبلت های فرزندان شما می توانند به راحتی تبدیل به یک بات نت شوند.

مراقبت از اطلاعات مهم با انتخاب رمز عبور مناسب

مراقبت از اطلاعات مهم با انتخاب رمز عبور مناسب

رمز پیچیده و سخت رمزی است که ترکیبی از اعداد و ارقام، حروف بزرگ و کوچک، کارکترها و نشانه ها باشد. انتخاب این نوع رمز تا حدود بسیار زیادی اطلاعات مهم ما را در برابر دزدان و سارقان فضای مجازی ایمن می کنند. طول این رمزها هم باید بیشتر از 8 کاراکتر باشد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که این رمز ها را به صورت دوره ای مثلاً هر یک ماه یکبار باید عوض کنیم.

گروه آموزش سایت کودک یار

گروه آموزش سایت کودک یار

سایت و گروه آموزشی سایت کودک یار برای آگاهی بخشی بیشتر به والدین نسبت به طراحی و برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی مرتبط با تربیت و نگهداری کودک اقدام نموده و به عنوان یک مجموعه تخصصی، بصورت اینترنتی کلاس ها و دوره های آموزشی مهارت های فرزند پروری برای والدین را برگزار می کند. سایت کودک یار به معتبر بودن و به روز بودن مطالب و هم چنین کاربردی و مفید بودن آموزش ها توجه بسزایی نموده است.

بخش سایت کودک داری آکا ایران

بخش سایت کودک داری آکا ایران

آکا ایران جامع ترین پرتال عمومی و مرجع ایرانی دارای مجموعه متنوعی از فیلد های مختلف خبری، اجتماعی، سبک زندگی، خانواده، سلامت و ... است که این پرتال در بخش سایت کودک داری خود به ارائه مطالبی جهت حفاطت از کودکان و نوجوانان در بستر اینترنت و فضای مجازی برای والدین می پردازد.

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی (سایت مجلات رشد)

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی (سایت مجلات رشد)

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی با وظیفه اصلی مدیریت و تولید نشریات آموزشی رشد و ساماندهی مواد و رسانه‌های آموزشی و تربیتی، از دفاتر تابع سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش است که در سال 1341 با عنوان «مرکز تهیه خواندنی‌ها برای نوسوادان» تأسیس شده و وظیفه تولید و توزیع نشریات «پیک» را به عهده گرفت.

جامعه اینترنت امن تر امارات متحده عربی

جامعه اینترنت امن تر امارات متحده عربی

جامعه اینترنت امن تر یک سازمان غیر انتفاعی در کشور امارات متحده عربی است که تلاش دارد تا با تشکیل یک مرکز عالی برای توانمند سازی جامعه در استفاده ایمن از اینترنت مسئولانه و برای محافظت از کودکان در مقابل خطرات اینترنتی از طریق آموزش و بالا بردن سطح آگاهی، ظرفیت سازی و با راه اندازی یک رصدخانه در نقش مشاوره و همکاری با چندین موسسه ی دیگر به منظور کمک به رفاه ملت گام بردارد.

وزارت بهداشت و سلامت استرالیا

وزارت بهداشت و سلامت استرالیا

وزارت بهداشت و سلامت کشور استرالیا برنامه ای فراهم کرده است که در آن یک چارچوب استراتژیک برای مراقبت از کودکان در فضای آنلاین تهیه شده است.

موسسه خط کودک آفریقای جنوبی

موسسه خط کودک آفریقای جنوبی

موسسه خدماتی خط کودک (CHILDLINE) در سال 1986 در شهر کوازولو-ناتال فعالیت خود را در جهت پاسخگویی به سطوح بسیار بالایی از سوءاستفاده جنسی از کودکان، مشخصا در کشور آفریقای جنوبی، آغاز کرد. همچنین با توسعه این موسسه و افتتاح دفتر ملی در سال 2003، دفاتر استانی خود را نیز در کشور آفریقای جنوبی راه اندازی نمود.

انجمن ارتقاء ایمنی اینترنت ژاپن (JISPA)

انجمن ارتقاء ایمنی اینترنت ژاپن (JISPA)

انجمن ارتقاء ایمنی اینترنت ژاپن (JISPA) یک سازمان غیر انتفاعی است که در تاریخ 27 فوریه سال 2009 تاسیس شده و به عنوان یک سازمان که در آن کاربران، کسب و کار ها و موسسات آموزشی گرد هم می آیند، طرح های مختلفی برای بهبود محیط زیست استفاده از اینترنت برای انجام فعالیت های خود را ارائه می دهد.

بخش کودکان وزارت داخلی تایوان

بخش کودکان وزارت داخلی تایوان

وزارت امور داخلی تایوان دارای بخش کودکان بوده و در این بخش به ارائه راهکارها و همکاری های دولتی محافظت از کودکان این کشور می پردازد. این وزارت مسئول امور داخلی کشور و هم چنین بالاترین رتبه مقامات مستقیم و نظارت بر محلی درگیر در اجرای امور محوله به وزارت است.

موسسه بیجینگ کیدز

موسسه بیجینگ کیدز

موسسه بیجینگ کیدز در زمینه ارائه منابع به والدین برای مراقبت و محافظت از کودکان خود در فضای آنلاین فعالیت می کند.

صندوق حمایت از کودکان یونیسف در چین

صندوق حمایت از کودکان یونیسف در چین

یونیسف صندوق کودکان سازمان ملل است. ماموریت این نهاد از مجمع عمومی سازمان ملل، کمک به کودکان در سراسر جهان در جهت تحقق حقوق خود برای بقاء، توسعه، حفاظت و مشارکت است.

موسسه NSPCC

موسسه NSPCC

NSPCC یک موسسه خیریه است که در کشور اسکاتلند ثبت شده و در حال حاضر دفتر آن در شهر لندن است. این موسسه در مورد کودکان پیشرو در بریتانیا در زمینه حمایت از کودکان تخصص و فعالیت دارد که بر طبق گفته های مدیر آن، این موسسه تنها خیریه کودکان بریتانیا با قدرت قانونی است و این بدان معناست که این موسسه می توانید اقدام به حفاظت از کودکان در معرض خطرات سوء نماید و این اختیار قانونی را توسط ملکه انگلستان دریافت نموده است.

بنیاد آموزش و پرورش اینترنت

بنیاد آموزش و پرورش اینترنت

بنیاد آموزش و پرورش اینترنت یک سازمان غیر انتفاعی بوده که برای حمایت از گروه های عمومی خصوصا کودکان و نوجوانان و از حمایت گروه های عمومی، شرکت ها، انجمن ها و ... تشکیل شده است و به عنوان نماینده ای از آن ها، این شرکت ها را که در زمینه سیاست گذاری های فضای مجازی فعالیت دارند، مورد حمایت قرار می دهد.

موسسه روابط اجتماعی هوشمند

موسسه روابط اجتماعی هوشمند

موسسه روابط هوشمند متعلق به یک سازمان غیر انتفاعی در ایالت کالیفرنیا در شهر سیلیکون است که در خصوص ارائه آموزش های لازم به کاربران در مورد فناوری های مرتبط با ایمنی، امنیت و حریم خصوصی فعالیت می کند.

موسسه حفاظت از کودکان

موسسه حفاظت از کودکان

موسسه حفاظت از کودکان کشور آمریکا با آدرس وب سایت SafeKids.com یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسه های کشور آمریکا در جهت افزایش امنیت اینترنت برای کودکان است.

سازمان بین المللی ایجاد دوستی های جهانی

سازمان بین المللی ایجاد دوستی های جهانی

CISV یک سازمان جهانی و بین المللی است که در زمینه آموزش و الهام بخشی برای صلح از طریق برنامه ریزی بین کشورهای جهان بر پایه فرهنگ دوستی، همکاری و تفاهم فعالیت می کند.

آکادمی اطفال آمریکا

آکادمی اطفال آمریکا

آکادمی اطفال آمریکا یک سازمان آموزشی برای والدین با حمایت بیش از 66000 نفر از متخصصان اطفال متعهد به دستیابی به سلامت جسمی مطلوب و شرایط روانی و اجتماعی و رفاه برای همه نوزادان، کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان است.

مرکز حمایت از کودکان کانادا

مرکز حمایت از کودکان کانادا

مرکز حمایت از کودکان کانادا یک سازمان خیریه است که بطور اختصاصی به موضوع ایمنی شخصی کودکان و محافظت از آن ها در فضای مجازی و فضای واقعی می پردازد. هدف این مرکز ارائه برنامه ها و خدمات به عموم مردم کانادا بر ای کاهش کودکان قربانی می باشد.

موسسه PLAN-INTERNATIONAL

موسسه PLAN-INTERNATIONAL

Plan-international یک سازمان بین المللی بشردوستانه است که حقوق کودکان و برابری دختران و پسران را دنبال کرده و برنامه های خود را در جهت توسعه و پیشرفت کودکان در زندگی قرار داده است.

موسسه بین المللی امدادرسانی کودک

موسسه بین المللی امدادرسانی کودک

موسسه امدادرسانی کودک (CHI) یک بنیاد بین المللی امدادرسانی کودکان در شبکه جهانی با 183 عضو در 142 کشور است که روزانه بیش از 14 میلیون تماس از کودکان و نوجوانان نیازمند به مراقبت و حفاظت را دریافت می کند. CHI یک سازمان بین المللی است که به منظور حفظ یک شبکه با کیفیت حرفه ای، اعضای آن باید به شرایط عضویت خاص بصورت زیر پایبند باشند:

موسسه جوانان و رسانه

موسسه جوانان و رسانه

مرکز برکمن دانشگاه هاروارد برای اینترنت و جامعه، در مراحل آغاز یک پروژه تحقیقاتی مشترک در مورد خطرات ایمنی آنلاین کودکان در کشورهای در حال توسعه می باشد. شکاف دیجیتالی بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه محدود شده است و در حالی که این امر بسیاری از فرصت ها و منابع جدید را در زندگی جوانان به ارمغان می آورد، آن ها را در معرض طیف وسیعی از تهدیدات سایبری نیز قرار می دهد.

موسسه امنیت آنلاین خانواده فوسی

موسسه امنیت آنلاین خانواده فوسی

موسسه ایمنی آنلاین خانواده یک سازمان غیر انتفاعی بین المللی است که چشم انداز بین المللی منحصر به فردی را به ارمغان آورده است و طی آن خطرات بالقوه، مضرات و همچنین آسیب های فضای مجازی را به فرصت هایی برای ما تبدیل می کند.

اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)

اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)

اتحادیه بین المللی مخابرات دارای یک پروژه محافظت از کودکان آنلاین موسوم به Children Online Protection یا همان COP است که در سال 2008 معرفی شده است. در پروژه COP حمایت از کودکان آنلاین به عنوان یک چالش جهانی معرفی شده است که نیاز به یک رویکرد جهانی دارد. نابراین COP یک شبکه همکاری های بین المللی برای محافظت از کودکان در سراسر جهان در برابر تهدیدات سایبری با ارائه اقدامات قانونی، فنی و سازمانی است.

سارقانی که مغز شما را هک می‌کنند؟

سارقانی که مغز شما را هک می‌کنند؟

مقوله امنیت در وب از جنبه‌های مختلف قابل بررسی است همانطورکه شما سیستم‌های خود را مجهز به سامانه‌های ضد بد‌افزار و فایروال‌ها می‌کنید و دیوارهای امنیتی بلند برای اطلاعات خود می‌سازید از آن سوی دیوار نیز مجرمان چشم دوخته‌اند تا شکاف های آن را شناسایی و به اطلاعات و حریم خصوصی شما دست درازی کنند.

پدافند غیر عامل، سپر دفاعی

پدافند غیر عامل، سپر دفاعی

بیان ویژگیهای پدافند غیر عامل در حوزه های پیام رسانی و استفاده از فضای مجازی. وجود ارتباط، فعال بودن پیام رسانها و برقراری ارتباط مسئولین و مردم در بحرانها باعث کاهش چشمگیر مشکلات می شود.

آموزش الکترونیک

آموزش الکترونیک

بیان روش های بهینه استفاده از اینترنت برای کارهای آموزشی، چگونگی ایجاد این بستر ، مزایای ایجاد و استفاده از کلاسهای مجازی و.....

محبوبترین نرم افزارهای پیام‌رسان و شبكه‌هاي اجتماعي در ایران و جهان

محبوبترین نرم افزارهای پیام‌رسان و شبكه‌هاي اجتماعي در ایران و جهان

معرفی پرکاربردترین پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی و ویژگی های آنان. با فراگیر شدن تلفن‌های هوشمند نرم‌افزارهای پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی نوینی پا به عرصه وجود نهادند که بسیار عامه پسند بودند و کاربران با سوادی اندک امکان استفاده از آنها را یافته اند. از جمله می‌توان به واتس اپ، وایبر، تلگرام و ... اشاره کرد.

آینده اینترنت

آینده اینترنت

بیان چگونگی پیشرفت هایی که در فضای اینترنت اتفاق میفتد. مفاهیمی مانند اینترنت هوشمند، اینترنت اشیاء و اینترنت خلاق و....

وای‌فای با سلامت انسان چه می‌کند؟

وای‌فای با سلامت انسان چه می‌کند؟

دسترسی به اینترنت بی‌سیم در خانه، اداره و حتی در زمان راه رفتن در خیابان به یکی از نیازهای اساسی ما تبدیل شده است. بسیاری از افراد بدون در اختیار نداشتن اینترنت دچار استرس، بی‌حوصلگی و اختلال در تمرکز می‌شوند.

معرفی رشته مهندسی كامپیوتر(تمام گرایش ها)

معرفی رشته مهندسی كامپیوتر(تمام گرایش ها)

"انسان باید بیندیشد ولی ماشین باید کار کند." این شعار متخصصان کامپیوتر است،‌ متخصصانی که با پیشرفت و توسعه کامپیوتر توانسته‌اند مغز و عضلات انسان را از اشتغالات تکراری و پیش‌پا افتاده نجات بخشند و او را در رفع مشکلات و مسایل یاری دهند تا جایی که در کشورهای صنعتی و پیشرفته، کامپیوتر در زندگی افراد حضوری اجتناب‌ناپذیر دارد.به همین دلیل رشته مهندسی کامپیوتر که به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر می‌پردازد،‌ از اهمیت بسیاری برخودار است. این رشته در کشور ما نیز اهمیت بسیار داشته و تا مقطع دکتری تدریس می‌شود.مهندسی کامپیوتر در مقطع‌ کارشناسی دارای‌ دو گرایش‌ سخت‌افزار و نرم‌افزار است‌.

IOS یا اندروید؛ برنده کیست؟

IOS یا اندروید؛ برنده کیست؟

در یک سوی میدان iOS از شرکت اپل و در سوی دیگر اندروید از کمپانی گوگل ایستاده‌اند. بیایید با استناد به آمار و ارقام دریابیم کدام یک از آنها در بازار دستگاه‌های قابل‌حمل, یعنی انواع گوشی‌های هوشمند، تبلت و سایر گجت‌ها پیروز بوده‌اند. می‌خواهیم با استناد به آمار و اعداد ببینیم که برنده‌ی رقابت نفس‌گیر میان سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS کدام است؟!

تنظیمات امنیتی در اندروید، آی.او.اس و ویندوزفون

تنظیمات امنیتی در اندروید، آی.او.اس و ویندوزفون

تنظیمات پیش‌فرض در هر دستگاه و نرم‌افزار همانقدر که می‌تواند مفید باشد، ممکن است با انجام فعالیت‌های جاسوسی، حریم خصوصی شما را در معرض خطر جدی قرار دهد. چنانچه دستگاه خود را شخصی‌سازی نکرده‌اید یا به هر دلیلی تنظیمات آن با مشکل مواجه شده است به شما توصیه می‌کنیم به ‌هیچ وجه از دستگاه در وضع تنظیمات پیش‌فرض به‌صورت مداوم استفاده نکنید، چراکه می‌تواند حریم خصوصی شما را با مشکلات جدی مواجه کند.

چگونه ضرایب امنیتی در بانک‌داری الکترونیکی را بالا ببریم؟

چگونه ضرایب امنیتی در بانک‌داری الکترونیکی را بالا ببریم؟

با توجه به رشد روز افزون استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی در کشور و همچنین اهمیت رعایت مسائل امنیتی در استفاده از این خدمات و با توجه به افزایش نرخ رشد تخلفات صورت گرفته شده در این رابطه ، بر آن شدیم تا با مرور نکاتی ساده ، شاهد تخلفات کمتری در این زمینه باشیم.

آموزش جلوگیری از هک شدن موبایل

آموزش جلوگیری از هک شدن موبایل

امروزه با فراگیر شدن گوشی های هوشمند، اغلب افراد صاحب یکی این گوشی ها هستند و روزانه ده ها برنامه را در آنها اجرا می کنند. اگر موبایل شما دارای سیستم عامل اندروید، IOS ، سیمبین، یا ویندوز موبایل است، پس شما هم صاحب یک گوشی هوشمند هستید.