بات نت چیست و در صورت مواجهه با آن، چه کاری باید انجام دهیم؟

بات نت چیست و در صورت مواجهه با آن، چه کاری باید انجام دهیم؟

بات نت ها گسترده ترین تهدیدی است که در حملات سایبری رخ می دهد. بات مخفف ربات است به سیستم هایی که آلوده شده و مطیع بات مسترمیشوند. توجه داشته باشید رایانه ها، تلفن همراه و تبلت های فرزندان شما می توانند به راحتی تبدیل به یک بات نت شوند.

راستی شما هم از این بازی ها انجام می دهید؟؟؟

راستی شما هم از این بازی ها انجام می دهید؟؟؟

یکی از جذابیت های فضای مجازی ، انجام بازی های آنلاین و رایانه ای هست، بازی هایی که صحنه های جذاب ، تخیلی، استراتژی و.... دارند. همین صحنه ها و جذابیت ها است که باعث شده کاربران بسیار زیادی جذب این بازی ها شده و بیشتر اوقات خود را صرف این بازی ها کنند. بازی هایی مثل کلش آف کلنز ، پوکمون گو، subway ، GTA ، counter و..........

والدین و فرزندان

والدین و فرزندان

بچه ها نباید فراموش کنیم که پدرها و مادرها دلسوزترین کسانی هستند که در اطراف ما زندگی می کنند، آینده فرزندان برای والدین مهمترین موضوع در زندگی آنان است و هر کاری می کنند تا فرزندانشان خوشبخت و موفق شود. بنابراین هر حرفی که می زنند و یا هر کاری که می کنند قطعاً خیر و صلاح ما را در نظر گرفته‌اند. پس باید به حرف های اونها کاملاً گوش کنیم و از آن‌ها راهنمایی بگیریم.

قلدری اینترنتی

قلدری اینترنتی

در جامعه همیشه افرادی هستند که به حق خودشان قانع نیستند و بیشتر دوست دارند از حقوق دیگران به نفع خودشان استفاده کنند. این آدم ها که تعدادشان کم هم نیست از هر روشی استفاده می کنند تا حرف خودشان را به کرسی بنشانند، در واقع می توان این کار را به زورگویی تشبیه کرد. این افراد دوست دارند حرف حرف آنها باشد

اعتیاد رایانه ای

اعتیاد رایانه ای

بر اساس تحقيقات انجام شده از سوي انجمن روانپزشكي امريكا، هفت ملاك براي تشخيص اعتياد به اينترنت وجود دارد كه اگر هر كدام از اينها در مدت دو ماه در شخص بروز كند، شخص معتاد محسوب مي‌شود. اين ملاك‌ها عبارتند از تحمل، علائم ترك، زمان استفاده از اينترنت بيش از آنچه فرد قصدش را داشته طول بكشد، تمايل مداوم براي كنترل رفتار، صرف وقت بسيار براي امور مرتبط با اينترنت، كاهش فعاليت‌هاي اجتماعي، شغلي و تفريحي و تداوم استفاده با وجود آگاهي از آثار منفي.

حریم خصوصی در فضای مجازی

حریم خصوصی در فضای مجازی

دریافت و ارسال اطلاعات در فضای مجازی و از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان ها باعث شده بعضی از افراد در دام و تله کلاهبرداران فضای مجازی گرفتار شوند . هرچند اگر کمی دقت می کردند و نکاتی به ظاهر کوچک اما بسیار مهم را رعایت می کردند، هیچ وقت در دام مجرمان سایبری گرفتار نمی شدند. البته اگر نسبت به نوع اطلاعاتی که منتشر می کردند کمی حساستر می بودند شاید مشکلی برای آنها پیش نمی آمد.

مراقبت از اطلاعات مهم با انتخاب رمز عبور مناسب

مراقبت از اطلاعات مهم با انتخاب رمز عبور مناسب

رمز پیچیده و سخت رمزی است که ترکیبی از اعداد و ارقام، حروف بزرگ و کوچک، کارکترها و نشانه ها باشد. انتخاب این نوع رمز تا حدود بسیار زیادی اطلاعات مهم ما را در برابر دزدان و سارقان فضای مجازی ایمن می کنند. طول این رمزها هم باید بیشتر از 8 کاراکتر باشد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که این رمز ها را به صورت دوره ای مثلاً هر یک ماه یکبار باید عوض کنیم.

آشنایی با آزار اینترنتی

آشنایی با آزار اینترنتی

طبق تحقیقات صورت گرفته در 11 کشور مختلف جهان از جمله انگلیس، اسپانیا، نیوزیلند و ایرلند ، مشخص شده که حدود ۲۰ درصد از جوانان فعال در فضای مجازی، مورد آزار و اذیت اینترنتی قرار گرفته‌اند.

انجام ندادن خواسته دوستان اينترنتي بدون مشورت با والدين

انجام ندادن خواسته دوستان اينترنتي بدون مشورت با والدين

اينترنت دنياي بسيار بزرگي است دنيايي كه همه افراد به آن دسترسي داشته و دوست دارند كارهايي كه خودشان دوست دارند را انجام دهند افراد ديگري هم هستند كه مي خواهند از وقت ، پول و نام و نام خانوادگي ديگران استفاده كنند و كارهايي كه خودشان دوست دارند را انجام دهند

عدم ملاقات با دوستان اينترنتي

عدم ملاقات با دوستان اينترنتي

اگر در اينترنت با فرد جديدي آشنا شديد اصلا از نام و نام خانوادگي خود و اطلاعات مربوط به پدر و مادر، خواهر و برادر خود براي او صحبت نكنيد. از چيزهايي كه شما را خوشحال و يا ناراحت مي كند حرف نزنيد چون او مي تواند با دانستن اين موارد شما را بهتر بشناسد و براي شما مشكل ايجاد كند.

احترام به حقوق ديگران

احترام به حقوق ديگران

در مدرسه، خانه بايد ديگران را دوست داشته باشيم و به دوستان و اعضاي خانواده و معلمان و همكلاسي هاي خود احترام بگذاريد.

معرفي سيم كارت كودك

معرفي سيم كارت كودك

سیم‌کارت کودک و نوجوان، دنياي بزرگ اينترنت را براي شما به فضای سالم تبديل خواهد كرد و امکانات و برنامه‌های بسیاری برای شما و پدر و مادر شما با خود به همراه دارد. در كنار استفاده از اين سيم كارت كه براي شما دوست خوبم در نظر گرفته شده است شما مي توانيد با خيالي راحت در دنياي اينترنت فعاليت كنيد و در مقابل خطرات اين دنياي بزرگ نگهداري و محافظت شويد.

قراردادن رايانه در محل عمومي خانه

قراردادن رايانه در محل عمومي خانه

كار كردن شما با رايانه و اينترنت در مقابل ديد والدین بسيار مفيد است چون هم خيال آنها راحت است كه در كنارشان هستيد و هم اينكه اگر شما نيازمند به كمك داشته باشيد سريع به شما كمك خواهند كرد.

سايتهاي مفيد

سايتهاي مفيد

اينترنت و رايانه مي تواند استعدادهاي شما را شكوفا كند و در درسها و فعاليتهاي علمي به شما كمك كند اگر سايتهاي خوب و مفيد را بشناسيد مي توانيد بهتر و مفيدتر از اينترنت استفاده كنيد.

انتخاب بازي با والدين

انتخاب بازي با والدين

دوست من براي اينكه بتواني ذهني خلاق و هوشي زياد داشته باشيد بايد از سرگرمي ها و بازيهاي اطرافتان استفاده كنيد.

همر اهي والدين با كودكان در اينترنت

همر اهي والدين با كودكان در اينترنت

اگر قرار باشد به جايي ناشناخته وارد شويم و يا به مسافرتي برويم كه بارها آن را تجربه كرده ايد باز هم لازم است وسايل مورد نياز را با خود برداشته و با بزرگترها به مسافرت برويد اتقاقات خوب و بدي كه مي تواند در مسير مسافرت رفتن و يا روزهايي كه در مسافرت هستيد براي شما اتفاق بيافتد همراهي و حضور فردي دلسوز كه شما را دوست داشته باشد و شما براي او فردي مهم باشيد را نياز دارد.

آسيب ناشي از استفاده نادرست از اينترنت

آسيب ناشي از استفاده نادرست از اينترنت

مطالبي كه در اينترنت وجود دارد هم مي تواند بسيار سرگرم كننده و آموزنده باشد و هم مي تواند بسيار بد و ناراحت كننده باشد. بايد دقت داشت كه هر مطلبي و يا هر تصويري آنقدر ارزشمند نيست كه زمان خودمان را براي آن از دست دهيم.

آسيب هاي جسمي

آسيب هاي جسمي

اگر براي استفاده از رايانه دقت لازم را نداشته باشيد، براي استفاده زياد مي توانيد به اندامها و يا درست تر بگويم اعضاي بدنتان آسيب برسانيد.

گروه آموزش سایت کودک یار

گروه آموزش سایت کودک یار

سایت و گروه آموزشی سایت کودک یار برای آگاهی بخشی بیشتر به والدین نسبت به طراحی و برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی مرتبط با تربیت و نگهداری کودک اقدام نموده و به عنوان یک مجموعه تخصصی، بصورت اینترنتی کلاس ها و دوره های آموزشی مهارت های فرزند پروری برای والدین را برگزار می کند. سایت کودک یار به معتبر بودن و به روز بودن مطالب و هم چنین کاربردی و مفید بودن آموزش ها توجه بسزایی نموده است.

بخش سایت کودک داری آکا ایران

بخش سایت کودک داری آکا ایران

آکا ایران جامع ترین پرتال عمومی و مرجع ایرانی دارای مجموعه متنوعی از فیلد های مختلف خبری، اجتماعی، سبک زندگی، خانواده، سلامت و ... است که این پرتال در بخش سایت کودک داری خود به ارائه مطالبی جهت حفاطت از کودکان و نوجوانان در بستر اینترنت و فضای مجازی برای والدین می پردازد.

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی (سایت مجلات رشد)

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی (سایت مجلات رشد)

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی با وظیفه اصلی مدیریت و تولید نشریات آموزشی رشد و ساماندهی مواد و رسانه‌های آموزشی و تربیتی، از دفاتر تابع سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش است که در سال 1341 با عنوان «مرکز تهیه خواندنی‌ها برای نوسوادان» تأسیس شده و وظیفه تولید و توزیع نشریات «پیک» را به عهده گرفت.

جامعه اینترنت امن تر امارات متحده عربی

جامعه اینترنت امن تر امارات متحده عربی

جامعه اینترنت امن تر یک سازمان غیر انتفاعی در کشور امارات متحده عربی است که تلاش دارد تا با تشکیل یک مرکز عالی برای توانمند سازی جامعه در استفاده ایمن از اینترنت مسئولانه و برای محافظت از کودکان در مقابل خطرات اینترنتی از طریق آموزش و بالا بردن سطح آگاهی، ظرفیت سازی و با راه اندازی یک رصدخانه در نقش مشاوره و همکاری با چندین موسسه ی دیگر به منظور کمک به رفاه ملت گام بردارد.

وزارت بهداشت و سلامت استرالیا

وزارت بهداشت و سلامت استرالیا

وزارت بهداشت و سلامت کشور استرالیا برنامه ای فراهم کرده است که در آن یک چارچوب استراتژیک برای مراقبت از کودکان در فضای آنلاین تهیه شده است.

موسسه خط کودک آفریقای جنوبی

موسسه خط کودک آفریقای جنوبی

موسسه خدماتی خط کودک (CHILDLINE) در سال 1986 در شهر کوازولو-ناتال فعالیت خود را در جهت پاسخگویی به سطوح بسیار بالایی از سوءاستفاده جنسی از کودکان، مشخصا در کشور آفریقای جنوبی، آغاز کرد. همچنین با توسعه این موسسه و افتتاح دفتر ملی در سال 2003، دفاتر استانی خود را نیز در کشور آفریقای جنوبی راه اندازی نمود.

قلدري اينترنتي

قلدري اينترنتي

شايد براي شما اتفاق افتاده باشد كه در مدرسه فردي به شما لگ زده و يا شما را از روي عمد هل بدهد و يا حتي شما را كتك بزند. خوب فكر كنيد ببينيد تا به حال كسي در مدرسه به شما توهين كرده و يا شما را مسخره كرده است. يا حتي در مورد شما در مدرسه شايعه پراكني كرده است. در بعضي موارد ممكن است كاري به شما نسبت داده شده باشد كه شما آن را انجام نداده باشيد.

انجمن ارتقاء ایمنی اینترنت ژاپن (JISPA)

انجمن ارتقاء ایمنی اینترنت ژاپن (JISPA)

انجمن ارتقاء ایمنی اینترنت ژاپن (JISPA) یک سازمان غیر انتفاعی است که در تاریخ 27 فوریه سال 2009 تاسیس شده و به عنوان یک سازمان که در آن کاربران، کسب و کار ها و موسسات آموزشی گرد هم می آیند، طرح های مختلفی برای بهبود محیط زیست استفاده از اینترنت برای انجام فعالیت های خود را ارائه می دهد.

بخش کودکان وزارت داخلی تایوان

بخش کودکان وزارت داخلی تایوان

وزارت امور داخلی تایوان دارای بخش کودکان بوده و در این بخش به ارائه راهکارها و همکاری های دولتی محافظت از کودکان این کشور می پردازد. این وزارت مسئول امور داخلی کشور و هم چنین بالاترین رتبه مقامات مستقیم و نظارت بر محلی درگیر در اجرای امور محوله به وزارت است.

موسسه بیجینگ کیدز

موسسه بیجینگ کیدز

موسسه بیجینگ کیدز در زمینه ارائه منابع به والدین برای مراقبت و محافظت از کودکان خود در فضای آنلاین فعالیت می کند.

صندوق حمایت از کودکان یونیسف در چین

صندوق حمایت از کودکان یونیسف در چین

یونیسف صندوق کودکان سازمان ملل است. ماموریت این نهاد از مجمع عمومی سازمان ملل، کمک به کودکان در سراسر جهان در جهت تحقق حقوق خود برای بقاء، توسعه، حفاظت و مشارکت است.

موسسه NSPCC

موسسه NSPCC

NSPCC یک موسسه خیریه است که در کشور اسکاتلند ثبت شده و در حال حاضر دفتر آن در شهر لندن است. این موسسه در مورد کودکان پیشرو در بریتانیا در زمینه حمایت از کودکان تخصص و فعالیت دارد که بر طبق گفته های مدیر آن، این موسسه تنها خیریه کودکان بریتانیا با قدرت قانونی است و این بدان معناست که این موسسه می توانید اقدام به حفاظت از کودکان در معرض خطرات سوء نماید و این اختیار قانونی را توسط ملکه انگلستان دریافت نموده است.

بنیاد آموزش و پرورش اینترنت

بنیاد آموزش و پرورش اینترنت

بنیاد آموزش و پرورش اینترنت یک سازمان غیر انتفاعی بوده که برای حمایت از گروه های عمومی خصوصا کودکان و نوجوانان و از حمایت گروه های عمومی، شرکت ها، انجمن ها و ... تشکیل شده است و به عنوان نماینده ای از آن ها، این شرکت ها را که در زمینه سیاست گذاری های فضای مجازی فعالیت دارند، مورد حمایت قرار می دهد.

موسسه روابط اجتماعی هوشمند

موسسه روابط اجتماعی هوشمند

موسسه روابط هوشمند متعلق به یک سازمان غیر انتفاعی در ایالت کالیفرنیا در شهر سیلیکون است که در خصوص ارائه آموزش های لازم به کاربران در مورد فناوری های مرتبط با ایمنی، امنیت و حریم خصوصی فعالیت می کند.

موسسه حفاظت از کودکان

موسسه حفاظت از کودکان

موسسه حفاظت از کودکان کشور آمریکا با آدرس وب سایت SafeKids.com یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسه های کشور آمریکا در جهت افزایش امنیت اینترنت برای کودکان است.

سازمان بین المللی ایجاد دوستی های جهانی

سازمان بین المللی ایجاد دوستی های جهانی

CISV یک سازمان جهانی و بین المللی است که در زمینه آموزش و الهام بخشی برای صلح از طریق برنامه ریزی بین کشورهای جهان بر پایه فرهنگ دوستی، همکاری و تفاهم فعالیت می کند.

آکادمی اطفال آمریکا

آکادمی اطفال آمریکا

آکادمی اطفال آمریکا یک سازمان آموزشی برای والدین با حمایت بیش از 66000 نفر از متخصصان اطفال متعهد به دستیابی به سلامت جسمی مطلوب و شرایط روانی و اجتماعی و رفاه برای همه نوزادان، کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان است.

مرکز حمایت از کودکان کانادا

مرکز حمایت از کودکان کانادا

مرکز حمایت از کودکان کانادا یک سازمان خیریه است که بطور اختصاصی به موضوع ایمنی شخصی کودکان و محافظت از آن ها در فضای مجازی و فضای واقعی می پردازد. هدف این مرکز ارائه برنامه ها و خدمات به عموم مردم کانادا بر ای کاهش کودکان قربانی می باشد.