راستی شما هم از این بازی ها انجام می دهید؟؟؟

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

یکی از جذابیت های فضای مجازی ، انجام بازی های آنلاین و رایانه ای هست، بازی هایی که صحنه های جذاب ، تخیلی، استراتژی و.... دارند. همین صحنه ها و جذابیت ها است که باعث شده کاربران بسیار زیادی جذب این بازی ها شده و بیشتر اوقات خود را صرف این بازی ها کنند. بازی هایی مثل کلش آف کلنز ، پوکمون گو، subway ، GTA ، counter و..........

راستی شما هم از این بازی ها انجام می دهید؟؟؟

یکی از جذابیت های فضای مجازی ، انجام بازی های آنلاین و رایانه ای هست، بازی هایی که صحنه های جذاب ، تخیلی، استراتژی و.... دارند. همین صحنه ها و جذابیت ها است که باعث شده کاربران بسیار زیادی جذب این بازی ها شده و بیشتر اوقات خود را صرف این بازی ها کنند. بازی هایی مثل کلش آف کلنز ، پوکمون گو، subway ، GTA ، counter و..........

شاید یکی از بازی های مشترکی که تقریباً همه ما انجام داده ایم بازی انگری بردز یا همان پرندگان خشمگین باشد. بازی که خیلی جذاب بوده و بعد از پرتاب پرندگان، اهدافی که طراحی شده را باید مورد هدف قرار داد و امتیازات لازم را بدست بیاوریم. شاید دیده باشید بعضی از این اهداف خانه هایی هستند که باید تخریب شوند. خانه هایی که شبیه به مسجد بوده و با تخریب آن‌ها امتیازات زیادی به ما داده خواهد شد.
یا در بازی Devil May Cry 3 در برخی از قسمت ها و بر روی دیوارها تصاویری از اسامی خدا یا اسامی ائمه دیده می‌شوندکه در مکان هایی نا مناسب این اسامی درج شده. داستان بازی درمورد دو برادر شیطان زاده است که یکی از آن ها در جایگاه خیر! و دیگری در جایگاه شر توصیف می‌شوند. در این بین، برادر شرور برای دستیابی به ارثیه سیاه پدر خود، اقدام به مبارزه با برادرش می نماید....در این بازی نمایش فرزند شیطان به عنوان منجی و عامل خیر برای بشریت، توهین به قبله گاه مسلمین و نمایش درب خانه خدا به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای شیاطین نمایش داده می شود.
از این قبیل بازی ها خیلی طراحی شده و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. راستی چرا این بازی ها رایگان هستند؟ این بازی ها به چه منظور ساخته شده اند؟ هدف اصلی این بازی ها چیست؟؟
این بازی ها چون ساخته کشورهای غربی می باشند، قطعاً اهدافی را دنبال می کنند تا به ارزش های دینی و مذهبی جوانان ضربه زده و به دنبال تغییر افکار نسل جوان ما باشند. این بازی ها در دراز مدت روی فکر و ذهن کاربران تأثیر گذاشته و فرهنگ غنی ایرانی را هدف گرفته است.

بازی های رایانه ای


به تازگی در کشور ما نیز بازی هایی متناسب با فرهنگ و مذهب و دین اسلام طراحی شده است که دارای جذابیت های بسیاری بوده و برخی از شخصیت های مهم و افسانه ای و همچنین نمادهای کشور ایران در این بازی ها، شخصیت های اصلی بازی هستند.
بازی هایی مثل مبارزه در خلیج عدن، عملیات ویژه، گروگان غزه نمی میرد، خط شکنان، خط مقدم، سرباز صحرا و.... از جمله بازی هایی هستند که از نظر جذابیت چیزی کمتر از نمونه‌های خارجی نداشته و کاربران بسیار زیادی اوقات فراغت خود را با انجام این بازی ها سپری می کنند. اگر این بازی ها را انجام نداده اید پیشنهاد ما به شما این است که حتماً یک بار این بازی ها را امتحان کنید، خواهید دید چه تفاوتی میان بازی های داخلی و خارجی خواهد بود. بازیهای داخلی از نظر محتوا کاملاً با فرهنگ ایرانی سازگار بوده و کاربر درک بهتری از اصطلاحات و مفهوم بازی خواهد داشت.

بازی های رایانه ای


در همین راستا تدوین نظام رده بندی سنی بازی های رایانه ای (ESRA) اقدام به ارزیابی بازی های رایانه ای و اطلاع رسانی در جامعه نموده است. فرهنگ استفاده مطلوب از بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین بوده و با تشکیل ESRA به دنبال بهره‌مندی از قدرت آموزشی و تأثیرگذاری بازی‌های رایانه‌ای و دور شدن از احتمال ابتلا به اختلالات روحی و روانی و آسیب‌های منجر به استفاده نامناسب از آنها بوده است.
نظام ESRA تنها نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای در بین کشورهای اسلامی است که به دلیل اینکه در بررسی و تعیین رده‌بندی سنی بازی‌ها توسط نظام ESRA به ارزش‌ها و معیارهای اسلامی توجه ویژه‌ای شده است، می‌تواند برای تمامی کشورهای اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.
رده‌های سنی ESRA:

گروه‌های سنی تعیین شده در ESRA بر اساس خصوصیات جسمی- حرکتی، خصوصیات عقلی- ذهنی، خصوصیات عاطفی و بالاخره خصوصیات اجتماعی شکل‌گرفته‌اند. گروه‌های سنی ESRA، شامل 5 گروه اصلی است که شامل:
• رده 3: 3 سالگی و بالاتر
• رده 7: 7 سالگی و بالاتر
• رده 12: 12 سالگی و بالاتر
• رده 15: 15 سالگی و بالاتر
• رده 18: 18 سالگی و بالاتر

بازی های رایانه ایبنابراین با راهنمایی گرفتن از ESRA می توان لیست بازی های مفید ویژه سن خود را پیدا کنیم.

نظرات

 
   
 
Captcha