معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اينترنت دنياي بسيار بزرگي است دنيايي كه همه افراد به آن دسترسي داشته و دوست دارند كارهايي كه خودشان دوست دارند را انجام دهند افراد ديگري هم هستند كه مي خواهند از وقت ، پول و نام و نام خانوادگي ديگران استفاده كنند و كارهايي كه خودشان دوست دارند را انجام دهند

انجام ندادن خواسته دوستان اينترنتي بدون مشورت با والدين


اينترنت دنياي بسيار بزرگي است دنيايي كه همه افراد به آن دسترسي داشته و دوست دارند كارهايي كه خودشان دوست دارند را انجام دهند مثلا يك نفر دوست دارد در اينترنت به دنبال مطالب درسي خود بگردد. فرد ديگري دوست دارد كارتن و فيلم تماشا كند. فرد ديگري بسيار علاقه به بازي كردن دارد.
افراد ديگري هم هستند كه مي خواهند از وقت ، پول و نام و نام خانوادگي ديگران استفاده كنند و كارهايي كه خودشان دوست دارند را انجام دهند ممكن است اسم شما را براي خود برداشته و با نام و نام خانوادگي شما ديگران را اذيت كنند و خودشان را به ديگران با نام و نام خانوادگي شما معرفي كنند.

انجام ندادن خواسته دوستان اينترنتي بدون مشورت با والدين


گروهي از اين افراد براي اينكه كارهاي خود را انجام دهند احتياج دارند كه كسي به انها كمك كند براي اينكه كاري كه مي خواهند انجام دهند كار درستي نيست و كسي دوست ندارد كه در انجام دادن كار بد و اشتباه كمك كند، پس آنها تنها مي مانند و باز هم اصرار دارند كه كار اشتباه شان را انجام دهند ، به سراغ اينترنت مي روند و آنجا به دنبال كسي مي گردند كه از روي سادگي به حرف آنها گوش كرده و او را گول بزنند تا كارشان را انجام دهند.
اگر شخصي به شما گفت كه بايد كاري را برايش انجام دهيد مثل" مي شود عكست را بفرستي" ، " مي شه شماره كارت بانكي پدرت را به من بدهي" "لطفا آدرس خانه خودتون رو به من بده تا براي تو كادويي بفرستم" و يا " شما بسيار زيبا هستيد بقيه عكسهات رو براي من بفرست"
فراموش نكنيد اگر كسي از شما درخواست انجام دادن كاري را داشته باشد و آن را به شما بگويد در ابتدا به خواسته او فكر كنيد و حتما به ياد بياوريد كه ممكن است او بخواهد با اين خواسته اي كه از شما دارد براي شما مشكلي ايجاد كند و شما را ناراحت كند. در اين مواقع هرگز صحبت او را قبول نكنيد حتي اگر به شما اصرار كند. اين اتفاق را حتما بايد براي پدر و مادر تعريف كنيد، بايد به آنها بگوييد كه از شما خواسته شده كه چه كاري انجام دهيد. بايد به پدر و مادر بگوييد كه آن فرد چه كسي بوده و شما چند بار با او صحبت كرده ايد. اگر پدر و مادر شما تمامي اين موارد را بدانند بهتر مي توانند به شما كمك كرده و از شما مراقب كنند. اگر اين موارد را از پدر و مادر مخفي كرده و براي آنها تعريف نكنيد ممكن است فردي كه با شما صحبت مي كند از اين فرصت استفاده كرده تا بيشتر شما را ناراحت كند و به شما آزار برساند. هر زماني كه دچار اين اتفاق شديد در اولين فرصت به پدر و مادر موضوع را بگوييد. پدر و مادر هيچ وقت دوست ندارند كه شما ناراحت باشيد و يا كسي شما را اذيت و ناراحت كند. اگر پدر و مادر اين موضوع را بداند مي تواند با آن شخص برخورد مناسب را انجام داده و يا به پدر و مادر او اطلاع دهد كه مراقب فرزندشان باشند. اين كار شما نه تنها كار بدي نيست بلكه بسيار كار خوب و ارزشمندي است چراكه شما با اين كار از انجام شدن يك اتفاق بد جلوگيري كرده ايد و اين كار بسيار مهم و با ارزش است.
هرگز به صحبت دوستاني كه مي گويند به پدر و مادر خود كارهايي كه مي كنيد را نگوييد ،گوش ندهيد چون كار اشتباهي است. يك فرزند خوب، فرزندي است كه هر كاري را با مشورت با پدر و مادر انجام دهد و تمامي اتفاقاتي كه برايش مي افتد را براي پدر و مادر خود بگويد. اگر دوستي داريد كه كارهايي در اينترنت بصورت مخفي و بدون مشورت با پدر و مادر خود انجام مي دهد حتما او را راهنمايي كنيدو به او بگوييد كه كارش اشتباه است و نبايد اين كار را بكند.

نظرات

 
   
 
Captcha