معرفی به دوستان اشتراک گذاری

براي اينكه از هر وسيله اي استفاده كنيد لازم است مواردي را كه مي تواند در استفاده از آن وسيله براي ما ايجاد مشكل كند را بدانيد. چون خوبي هاي آن وسيله را حتما خودتان مي دانيد.

توجيه كودكان 

 

توجيه كودكان به عدم نياز به رايانه و موبايل هوشمند شخصي در اين سن


براي اينكه از هر وسيله اي استفاده كنيد لازم است مواردي را كه مي تواند در استفاده از آن وسيله براي ما ايجاد مشكل كند را بدانيد. چون خوبي هاي آن وسيله را حتما خودتان مي دانيد.
آيا مي دانستيد اگر بیش از‌ اندازه نزدیک تلویزیون بنشینند حتما با این کار چشم‌هایتان ضعیف خواهد شد. آيا مي دانستيد اگر در نور کم درس بخوانيد کنید حتما چشمتان ضعیف می‌‌شود و به عینک احتیاج پیدا می‌‌کنید و آيا مي دانستيد خوردن سبزيجات و خوردن آب هویج مانع ضعیف شدن چشم شما خواهد ‌‌شد.
شما در سني قرار داريد كه بايد با شادي و سلامتي زندگي كنيد، خوشحال باشيد، ورزش كنيد، با دوستانتان تفرح كنيد ، به اردو برويد و در كنار اين كارها درستان را هم خوب بخوانيد و شاگرد زرنگ و خوبي باشيد.
وسايلي مانند تلويزيون، تبلت، رايانه، تلفن مي تواند شما را از كار اصلي كه بايد به آن را انجام دهيد دور كند. شما بايد درس بخوانيد تا بتوانيد در آينده فرد مهمي باشيد. گذراندن وقت شما به تماشاي زياد تلويزيون، استفاده از رايانه و اينترنت به مقدار بسيار زياد و يا حتي داشتن تلفن همراه از كارهايي است كه شما نبايد آنها را انجام دهيد.اين كارها مي تواند شما را آنقدر سرگرم كند كه شما ديگران زماني براي انجام تكاليف مدرسه خود، انجام فعاليتهاي ورزشي، درس خواندن، كمك كردن به پدر و مادر در منزل و يا تفريح كردن و غيره نداشته باشيد.
همه آدمها در هر سني و شغلي كه باشند بايد كارهاي مهم زندگي خود را بشناسند مثلا يك پزشك مهمترين وظيفه اش درمان بيماران است اگر كار ديگري انجام دهد و سرگرم انجام آن كار باشد از كار اصلي خود كه درمان بيماران است دور خواهد شد و زمان را هم از دست مي دهد.


يك مثال ديگر براي شما مي زنم. اگر از مدرسه به خانه بياييد و غذا نداشته باشيد از مادرتان سوال خواهيد كرد كه چرا چيزي براي خوردن نداريم . به نظر شما آيا كار ديگري وجود داشته كه مادر با انجام دادن آن كار به درست كردن غذا نرسيده است و زمان را براي آن كار از دست داده است؟
تماشا كردن تلويزيون، استفاده از رايانه و يا حتي داشتن تلفن همراه هم وسايلي هستند كه مي توانند شما را از كار اصلي تان كه درس خواندن است دور كنند.
تمامي اين وسايل مي توانند شما را چنان سرگرم خود كنند كه كار اصلي كه بايد انجام مي داديد را فراموش كنيد و يا وقت كمتري را براي آنها صرف كنيد كه با اين كار مطمئن باشيد نتيجه اي كه دوست داريد به دست آوريد را نمي گيريد.
دانش آموزي كه مي خواهد فردي موفق باشد و شاگرد زرنگ و درس خواني باشد حتما لازم است مواردي كه براي سن او مناسب نيست مثل داشتن تلفن همراه را فراموش كند.
اگر مي خواهد در خواندن درسها موفق باشد بايد تمام وقت خود را صرف انجام دادن تكاليف و آماده شدن براي امتحانات كنيد و اگر نياز به تفريح كردن داشتيد در كنار خانواده و يا دوستان به فعاليتهاي بدني مانند ورزش كردن و يا بازيهاي فكري بپردازيد.
وسايلي مانند رايانه و تبلت هميشه وجود خواهند داشت و تمام نمي شوند ولي وقت شما تمام خواهد شد و شما نمي توانيد زمان از دست رفته خود را برگردانيد.

نظرات

 
   
 
Captcha