قوانين خانوادگي در استفاده از اينترنت

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

در فعاليت با رايانه نيز بايد گروهي از موارد را به عنوان قوانين قبول كنيد و به آنها عمل نماييد كه در اينجا برخي از آن موارد را براي شما عنوان مي كنم

قوانين خانوادگي در استفاده از اينترنت

دوست من مدرسه و خانه و ... داراي قوانين مختلفي است كه رعايت آنها انضباط وسلامت شما را به همراه خواهد داشت در فعاليت با رايانه نيز بايد گروهي از موارد را به عنوان قوانين قبول كنيد و به آنها عمل نماييد كه در اينجا برخي از آن موارد را براي شما عنوان مي كنم:
1- اگر قرار است براي كاري كه از طرف مدرسه به عنوان تحقيق به شما محول شده است و يا براي اوقات سرگرمي از رايانه استفاده كنيد در مكاني اين كار را انجام دهيد كه حتما پدر و يا مادر و يا خواهر و برادر بزرگتر حضور دارد اين كار به شما كمك خواهد كرد كه اگر چيزي را نمي دانيد از آنها كمك گرفته و يا حتي با كمك آنها بصورت گروهي كار خود را انجام دهيد كه حتما انجام اين كار نتيجه بهتري خواهد داشت.
2- به ياد داشته باشيد كه موضوعات مناسب و نامناسب كه مي تواند شما را خوشحال و يا حتي ناراحت كند را براي پدر و مادر خود بازگو كنيد. دقت كنيد كه نام و نام خانوادگي شما و مواردي مانند شغل پدر و يا مادر شماره تلفن،آدرس منزل و ... تمام اطلاعاتي است كه شما را در اينترنت به ديگران معرفي مي كند پس لازم است آنها را به كسي در اينترنت نگویید.
3- رايانه مانند بدن مي تواند بيمار شده و بايد واكسن لازم براي جلوگيري از بيماري را به رايانه بزنیم، آنتي ويروس نام واكس رايانه است كه مي تواند مانند زدن واكسن قبل از بيماري كه به شما كمك مي كند تا به بيماري مبتلا نشويد رايانه شما را هم از بيماري¬هاي اينترنتي كه با عنوان ويروس وارد رايانه شما مي شود حفظ كند. پس از بزرگترهاي خود كمك گرفته و برای رايانه خود واكسن بزنید.

قوانین اینترنت


4- به دوستان خود يادآوري كنيد و خودتان هم اين موضوع را فراموش نكنيد كه زمان مناسب براي استفاده از رايانه و اينترنت بايد يك ساعت در روز بعد از انجام تكاليف، كمك كردن به والدين در منزل و درس خواندن باشد. اگر به اين نكته توجه نكنيد مشكلات جسمي و عقب ماندن از درس ، مدرسه و دوستانتان براي شما ايجاد خواهد شد.
5- اگر در اينترنت مطالب متنوع را دنبال مي كنيد دقت كنيد كه ممكن است جملات يا مطالب درست و واقعي نباشد، حتماً در مورد آن مطلب از آموزگار و يا والدين خود سوال كنيد تا از درست بودن آن مطمئن شويد.
6- افراد مختلفي كه در اينترنت هستند غريبه اند و بايد دقت كنيد كه به آنها اعتماد نكنيد چون مي توانند براي شما مزاحمت ايجاد كنند. اگر بعد از خروج از مدرسه با كساني كه نمي شناسيد حق صحبت كردن نداريد و بايد دقت كنيد كه افرادي كه نمي شناسند شما را گول نزنند در اينترنت هم بايد اين نكات را انجام دهيد و به آنها دقت داشته باشيد.
7- خوبي ها و بدي هاي استفاده از اينترنت را براي دوستانتان بازگو كنيد و دقت كنيد اگر چيزي را نمي دانيد حتما از آموزگار و پدر و مادرتان سوال كنيد. رنگ ها، تصاوير، مطالب موجود در اينترنت جذابيت بسيار زيادي دارند، اين مطالب مي توانند برای كارهايي كه مدرسه و يا آموزگار به عهده ما مي گذارند بسيار مفيد باشند.
داشتن قانون در استفاده از اينترنت به شما كمك خواهد كرد كه براي خود برنامه داشته باشيد و بدانيد چه كارهايي را بايد انجام دهيد و چه كارهايي را نبايد انجام دهيد. در بالا برخي از اين قوانين را گفتم براي ساير قوانين حتما با پدر و مادر خود مشورت كنيد و نظر آنها را درباره اين قوانين بپرسيد.

نظرات

 
   
 
Captcha