معرفی به دوستان اشتراک گذاری

در بين كساني كه از شما بزرگتر هستند و شما را دوست دارند پدر و مادر هستند كه بيشتر از همه كساني كه شما مي شناسيد و حتي بيشتر از دوستان شما، شما را دوست دارند و نگران شما هستند.

صحبت كردن با والدين در خصوص اتفاقاتي كه در اينترنت و موبايل براي كودكان رخ مي دهد

شما دوست خوبم نياز داريد كه دوستاني را در اطراف خود داشته باشيد و با آنها در مورد چيزهايي كه دوست داريد صحبت كنيد. اگر در مدرسه براي شما اتفاقي بيافتد اولين كسي كه اين موضوع را به او مي گوييد دوستتان خواهد بود.

صحبت با والیدین


دوست شما هم مانند شماست آدمي كه به اندازه شما متوجه مي شود و به اندازه شما مي تواند كار انجام دهد. پس براي اينكه بتوانيد مشكلي كه بوجود آمده را حل كنيد بايد از كسي كمك بگيريد كه از شما قوي تر بوده و بزرگتر از شما است. البته فراموش نكنيد كه هر فردي كه بزرگتر از شما باشد مناسب كمك كردن به شما نخواهد بود .
در بين كساني كه از شما بزرگتر هستند و شما را دوست دارند پدر و مادر هستند كه بيشتر از همه كساني كه شما مي شناسيد و حتي بيشتر از دوستان شما، شما را دوست دارند و نگران شما هستند.
پدر و مادر مي توانند با قدرتي و علاقه اي كه به شما دارند شما را در درسها ، فعاليتهاي كلاسي، مشكلاتي كه ممكن است بوجود بيايد كمك كنند. آموزگار شما هم مي تواند مانند يك معلم تمامي اين كمك ها را به شما بكند البته زماني كه پدر و مادر نباشند و شما در مدرسه باشيد.
اگر در زمان استفاده از رايانه و يا دنياي بزرگ اينترنت دچار مشكل شديد مثلا چيزي را نمي دانيد و يا بلد نيستيد كه بايد از كدام گزينه استفاده كنيد بايد از پدر و مادر در خانه و در مدرسه از آموزگار خود كمك بگيريد.
اگر در زمان استفاده از رايانه و اينترنت به تصويري و يا پيغامي نامناسب برخورد كرديد كه شما را ناراحت مي كند از پدر و مادر در خانه و در مدرسه از آموزگار كمك بگيريد.
كساني هستند كه در دنياي بزرگ اينترنت براي سرگرم نگه داشتن خود ديگران را اذيت مي كنند و دوست دارن به ديگران آزار و آسيب برسانند. اين افراد بسيار زياد در اين دنياي بزرگ وجود دارند اگر با يكي از آنها برخورد كرديد حتما در موردش با پدر و مادر و يا آموزگار مدرسه صحبت كنيد.
انفاقاتي كه در مسير مدرسه تا خانه يا مسير خانه تا مدرسه حتي در سرويس مدرسه مي افتد مي تواند موضوع مهمي باشد مانند صحبت هايي كه ممكن است در اينترنت با كسي انجام دهيد و يا اينكه كسي در اينترنت از شما درخواستي داشته باشد. در اين موقع بايد فوراٌ اين مورد را براي پدر و مادر و يا آموزگار مدرسه مطرح كنيد تا آنها بتوانند بهترين راه را به شما نشان بدهند و به شما كمك كنند كه مشكلي براي شما بوجود نيايد.
يادتان نرود اگر در مورد چيزهايي كه دوست داريد، همه حرفايي كه شما را خوشحال مي كند، فعاليتهايي كه از آنها لذت مي بريد، كساني كه مي گويند شما را دوست دارند با پدر و مادرتان صحبت كنيد آنها مي توانند شرايطي را فراهم كنند كه چيزهايي كه دوست داريد را بدست آورده و بيشترين لذت و شادي را داشته باشيد.
فراموش نكنيد چيزهايي كه شما را ناراحت مي كند، صحبتهايي كه شما را آزار مي دهد، كارهايي كه دوست نداريد آنها را انجام دهيد و كساني كه شما را دوست ندارند چيزهايي هستند كه پدر و مادر بايد از آنها اطلاع داشته باشند تا بتوانند آنها را از شما دور كنند. اين كار آنها مي تواند خوشحالي شما را بيشتر كند و كمك مي كند تا شما شاد و سالم زندگي كنيد.

نظرات

 
   
 
Captcha