انتخاب بازي با والدين

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

دوست من براي اينكه بتواني ذهني خلاق و هوشي زياد داشته باشيد بايد از سرگرمي ها و بازيهاي اطرافتان استفاده كنيد.

انتخاب بازي با والدين

انتخاب بازي با والدين


دوست من براي اينكه بتواني ذهني خلاق و هوشي زياد داشته باشيد بايد از سرگرمي ها و بازيهاي اطرافتان استفاده كنيد. بازيهاي ورزشي، بازي هاي فكري، بازي هاي گروهي كه در مسابقات انجام مي دهيد و غيره جزء فعاليت هايي است كه اگر آنها را درست انتخاب كنيد و انجام دهيد مي توانيد توانايي خودتان را در حالي زياد كنيد كه سرگرم هم شده ايد.
تصور كنيد آموزگار در مورد علاقه مندي شما به كار دستي سوال كند و شما با توجه به اطلاعات خودتان درست كردن روزنامه ديواري، درست كردن عروسك و يا ساختن يك روبات را انتخاب كنيد و اصلا به توانمندي و قدرت بدني خود و از همه مهمتر استعداد و دانش خود توجه اي نكرده باشيد. بعد از مدتي اگر در درست كردن آن كاردستي با وجود تلاش هاي زياد با مشكل روبرو شويد و از همه مهمتر زمان خود را از دست داده باشيد متوجه خواهيد شد كه چرا با دقت بيشتري اين انتخاب را انجام نداده ايد. مي توانستيد كاري را پيشنهاد كنيد كه متناسب با سن و توانايي شما بوده و بتوانيد آن را درست انجام دهيد.
بازيهاي رايانه اي هم نمونه اي از سرگرمي هايي است كه مي تواند مانند درست كردن يك كاردستي و يا بازي با اسباب بازيها براي شما خوب و مفيد باشد. نبايد فراموش كنيد كه برخي از فعاليت ها مانند ورزش كردن فعاليت هايي هستند كه هيچ فعاليت ديگري نمي تواند جاي آنها را بگيرد و مانند آن براي بدن شما مفيد باشد.
همه شما بازي كردن و سرگرم بودن و شاد بودن را دوست داريد براي همين دوست داريد از آنها استفاده كنيد در انتخاب كردن بازي هاي رايانه اي نيز بايد دقت لازم را داشته و در اين خصوص از پدر و مادر كمك بگيريد . هر بازي مناسب براي يك گروه سني بوده است يعني بازي هايي كه براي بزرگ ترها ساخته شده اند مناسب براي شما نيستند. براي اينكه انتخاب درستي داشته باشيد بايد قسمتي از بازي كه در روي پاكت بازي نوشته شده توسط پدر يا مادر مطالعه شده و كساني كه مي توانند اين بازي را انجام دهند مشخص شود و بعد اقدام به انجام بازي نماييد.

انتخاب بازي با والدين

همانطور كه در تماشا كردن تلويزيون از برنامه هاي مخصوص به خودتان لذت بيشتري مي بريد مطمئن باشيد از بازيهاي مناسب براي شما هم لذت بيشتري خواهيد برد .
پدر و مادر شما توانمندي هاي شما را بهتر از ديگران مي شناسند پس با كمك گرفتن از آنها بازي خود را انتخاب كنيد و از آنها بخواهيد كه كنار شما بوده و بازي كردن شما را تماشا كنند چرا كه اين كار باعث مي شود به شما بيشتر افتخار كنند.
هر بازي با يك هدف درست شده است. بازيهاي فكري، هوش و يا بازي هاي در مورد رياضي و علوم كه در مورد درس هاي شما هستند مي توانند بازيهاي مناسبي باشند. از بازي هايي كه دعوا كردن و خشونت را دنبال مي كنند دوري كنيد. در بازيهاي خشن شما به فردي پر سر و صدا و خشن تبديل خواهيد شد. و هيچ كس افراد خشن را دوست ندارد پس دقت كنيد كه با كمك پدر و يا مادر بازي درست را انتخاب كنيد تا از انجام دادن آن بازي هم لذت ببريد و هم توانايي و هوشتان بيشتر شود.

نظرات

 
   
 
Captcha