آسيب ناشي از استفاده نادرست از اينترنت

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مطالبي كه در اينترنت وجود دارد هم مي تواند بسيار سرگرم كننده و آموزنده باشد و هم مي تواند بسيار بد و ناراحت كننده باشد. بايد دقت داشت كه هر مطلبي و يا هر تصويري آنقدر ارزشمند نيست كه زمان خودمان را براي آن از دست دهيم.

آسيب ناشي از استفاده نادرست از اينترنت

اگر قرار باشد در مدرسه هوشمند درس بخوانيد لازم است با رايانه آشنا باشيد و بتوانيد از رايانه استفاده كنيد. استفاده از رايانه و اينترنت شما را به دنيايي بزرگ وارد مي كند كه سرشار از مطالب با موضوعات مختلف است. اين استفاده كردن از رايانه و اينترنت مي تواند مانند مطالعه كردن يك كتاب داستان جديد چيزهاي بسيار زيادي به شما ياد بدهد.
بايد بدانيم كه اگر در هنگام نگاه كردن به تلويزيون زياد به تلويزيون نزديك شويد ممكن است به چشمتان آسيب برسد و يا اينكه اگر زياد كارتون و يا برنامه هاي كودك را تماشا كنيد وقت كافي براي انجام تكاليف مدرسه را از دست خواهيد داد.
اگر در استفاده از رايانه و اينترنت هم زياده روي كنيد و دقت نداشته باشيد كه چه زماني را مشغول اين كار بوده ايد يعني چقدر در يك جا نشسته ايد؟ چه مقدار زمان است كه داريد به رايانه یا تلفن همراه نگاه مي كنيد؟ چه مقدار كار با رايانه انجام داده ايد؟
همه اين موارد مي تواند براي شما و بدن شما خطرناك باشد. زماني كه شما از رايانه استفاده مي كنيد بايد بدن شما در يك حالت مناسب بر روي صندلي قرار گرفته باشد نه زياد به رايانه نزديك و نه زياد دور باشيد ستون فقرات شما بايد صاف بوده و به تكيه گاه صندلي چسبيده باشد حتي اگر اين مورد را انجام دهيد ولي مدت زيادي در پشت رايانه قرار داشته باشيد بدون اينكه دقت داشته باشيد پس از مدتي استفاده از رايانه از آن حالت صافي بدن به حالت غوز كردن و نزديك شدن به رايانه تغيير مي كنيد طوري كه اصلا متوجه اين حالت نشويد و اين حالت به بدن شما آسيب مي رساند.
مطالبي كه در اينترنت وجود دارد هم مي تواند بسيار سرگرم كننده و آموزنده باشد و هم مي تواند بسيار بد و ناراحت كننده باشد. بايد دقت داشت كه هر مطلبي و يا هر تصويري آنقدر ارزشمند نيست كه زمان خودمان را براي آن از دست دهيم.
بازي ها، عكس ها، مطالب نامناسب در اينترنت مي تواند شما را در وادار به فكر كردن در آن خصوص كند كه اصلا خوب و مناسب نيست.

آسیب های اینترنت


شما بايد فعاليت هاي بدني را فراموش نكنيد. ورزش و جنب و جوش، صحبت كردن با همكلاسيها و خانواده، رفتن به پارك و سينما ، ديدن فيلم مناسب، مي تواند براي شما شادي يهمراه داشته باشد.
اگر زمان استفاده از رايانه و اينترنت را زياد كنيد ديگر براي دوستانتان و كارهايي كه بايد انجام دهيد زمان نخواهيد داشت..
دردهای شدید کمر، دردهای شدید دست، دردهای شدید گردن وسر از آسيبهاي جدي استفاده از رايانه و اينترنت است كه بعد از اتفاق افتادن بايد توسط پزشك معالجه گردد.
ولي برخي از آسيب هايي كه براي استفاده نادرست و يا زياد از رايانه اتفاق مي افتد تا مدتها مي تواند شما را ناراحت كند و پزشك معالجي هم ندارد .مانند افكار بدي كه در ذهن شما ايجاد مي شوند.
بدانيد و به دوستانتان هم يادآوري كنيد كه بايد از اينترنت و رايانه بيشتر از يك ساعت استفاده نكنيد چون بدن شما آسيب مي بيند و شما بيمار خواهيد شد .

نظرات

 
   
 
Captcha