آسيب هاي جسمي

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اگر براي استفاده از رايانه دقت لازم را نداشته باشيد، براي استفاده زياد مي توانيد به اندامها و يا درست تر بگويم اعضاي بدنتان آسيب برسانيد.

آسيب هاي جسمي

يك دانش آموز موفق كسي است كه بتواند از تمامي وسايل در اختيارش درست استفاده كند. مانند استفاده از دفتر، كتاب ، مداد كه براي رفتن به مدرسه و يادگيري درس ها به ما كمك مي كند. وسايلي مانند ماشين براي استفاده ما ساخته شده اند تا ما بتوانيم با كمك آنها زودتر به مدرسه و يا مكانهاي ديگر برسيم.

تصور كنيد مي خواهيد براي درست كردن يك روزنامه ديواري و يا انجام يك تحقيق كه در كلاس درس گفته شده است تحقيق كنيد موارد مورد نياز شما چيست؟ حتما مي گويد براي درست كردن يك روزنامه ديواري به مداد، مقوا، مدادرنگي و ... احتياج داريد. درست گفتيد. البته فراموش نكنيد كه لازم است عكس ها و مطالبي كه لازم داريد را هم تهيه كنيد. براي آنها فكري كرده ايد؟
براي اينكه مطالب و يا عكس هاي خوبي در اختيار داشته باشيد لازم است يا از كتاب هاي خودتان و يا دوستانتان و يا كتاب هاي كتابخانه مدرسه استفاده كنيد. 
من يك پيشنهاد بهتر براي شما دارم. دنياي بزرگي را به شما معرفي مي كنم كه سرشار از كتابهاي علمي ، آموزنده و مطالب خواندني است. بله درست گفتيد "اينترنت" فقط كافي است كه سايتهاي خوب و مفيد در اينترنت را بشناسيد و يك رايانه و اينترنت در اختيار داشته باشيد تا بتوانيد به راحتي به اين مطالب و تصاوير دست يابيد.
اينترنت و اختراع رايانه هم مانند اختراع ماشين براي كمك در فعاليت هاي روزانه بسيار ارزشمند است ولي اين نكته را فراموش نكنيد كه اگر كسي بدون داشتن مهارت رانندگي از ماشين و يا هر نوع وسيله نقليه ديگر استفاده كند مي تواند به خود و ديگران آسيب برساند. اينترنت و رايانه هم اگر وسيله اي باشد كه با آن به ديگران آسيب برسد و يا موجب اذيت و آزار ديگران باشد ديگر وسيله ارزشمندي نخواهد بود و يك وسيله غير مفيد است. 
همانطور كه خوبي هاي اينترنت و رايانه را براي يك تحقيق كلاسي بيان كردم مي خواهم معايب آن را هم براي شما بازگو كنم.

آسيب هاي جسمي


وقتي كه شما از رايانه استفاده مي كنيد چشمها، دستها، مغز وتمامي اعضاي بدن شما فعاليت مي كنند. چشمانتان براي ديدن، دستهايتان براي نوشتن، مغز شما براي فكر كردن و هر كدام از اعضاي بدن در اين فعاليت كاري را انجام مي دهند.
اگر براي استفاده از رايانه دقت لازم را نداشته باشيد، براي استفاده زياد مي توانيد به اندامها و يا درست تر بگويم اعضاي بدنتان آسيب برسانيد. مثلا بعد از مدتي چشمتان درد بگيرد، دستهايتان خسته شده و درد بگيرد، خسته بشوید، دوست داشته باشيد بيشتر بخوابيد ، زمان رسيدگي به درسهايتان را نداشته باشيد، چاق شويد، احساس خستگي و بي حوصلگي کنید. با دوستانتان با مهرباني و محبت صحبت نكنيد، در خانه به پدر و مادرتان كمك نكنيد و از همه مهمتر ديگر دوستي نداشته باشيد و تنها بمانيد، ديگر دوست نداشته باشيد روزنامه ديواري و يا كارهاي كلاسي خود را در مدرسه و خانه انجام دهيد و در انجام تكاليف خود و درسها ضعيف شويد.
اگر بطور درست و صحيح بر روي صندلي و پشت رايانه ننشينيد به ستون فقرات خود آسيب می رسانيد، زياد نشستن در پشت رايانه و استفاده از اينترنت مي تواند شما را خسته و كسل كند طوري كه بعد از استفاده از رايانه یا تلفن همراه هوشمند ديگر فرصتي براي كارهاي ديگر خود هم نداشته باشيد.
زياده روي در هر كاري مي تواند براي شما مضر باشد و سلامتي شما را به خطر بياندازد زياده روي در استفاده از اينترنت و رايانه هم سلامت شما را تهديد مي كند و كار درستي نيست.
دوست خوبم، همه چيزهايي كه در بالا براي شما گفتم بسيار مهم بوده و دقت كنيد همانطور كه استفاده از همه وسايل مانند استفاده از دفتر، مداد، كتاب و يا حتي ماشين كه توسط پدر و مادر ما استفاده مي شود بايد بصورت درست و با آموزش و به اندازه كافي استفاده شود، استفاده از رايانه و اينترنت هم بايد با آموزش هاي لازم و به اندازه كافي انجام شود. تا هم بتوانيد از استفاده از رايانه، تلفن همراه و اینترنت لذت ببريد و خوشحال باشيد و هم به بدن خودتان آسيب نرسانيد.

نظرات

 
   
 
Captcha