تجربه و اقدامات شاخص سازمان های مختلف در زمینه کودک و اینترنت

مرکز جلوگیری از سوءاستفاده جنسی کودکان

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

ایمنی آنلاین کودکان بستگی زیادی به ارائه یک رویکرد پیشگیرانه برای کمک والدین به کودکان خود در مقابل بهره کشی جنسی و محافظت آنلاین دارد.

مرکز جلوگیری از سوءاستفاده جنسی کودکان

مرکز جلوگیری از سوءاستفاده جنسی کودکان

الف- معرفی مرکز جلوگیری از سوء استفاده جنسی کودکان :

با توجه به این که اینترنت می تواند یک ابزار آموزشی و اجتماعی باور نکردنی باشد، ایمنی آنلاین کودکان بستگی زیادی به ارائه یک رویکرد پیشگیرانه برای کمک والدین به کودکان خود در مقابل بهره کشی جنسی و محافظت آنلاین دارد. این مرکز با در نظر گرفتن رشد استفاده از اینترنت در میان کودکان، به ارائه نکات و توصیه های لازم در این زمینه به مردم و متناسب با سن کودک در مورد چگونه ایمن نگه داشتن کودکان در حالی که آنلاین هستند می پردازد.

مرکز جلوگیری از سوءاستفاده جنسی کودکان

از آنجایی که در طول سال های گذشته، افزایش قابل توجهی در تعداد موارد گزارش شده از افراد جوان درگیر در موضوع بهره برداری جنسی از کودکان در کانادا شده است، مرکز جلوگیری از سوء استفاده جنسی کودکان ابداع شده است تا ارسال محتوای جنسی و یا به طور کلی ارسال و یا به اشتراک گذاری تصاویر و یا فیلم جنسی با همسالان از طریق اینترنت و یا دستگاه های الکترونیکی را مد نظر قرار دهد. این موسسه در تلاش است تا برای مدیریت این مشکل اجتماعی در حال رشد، راهکارهای مقابله ای ارائه کند و راهنمایی هایی را برای کارکنان مدرسه و خانواده ایجاد کرده است. البته این امر معمولا مستلزم تبادل تصاویر یا فیلم از طریق تلفن همراه با استفاده از پیام های ویدئویی سایت های شبکه های اجتماعی و غیره است که سایت مذکور با همکاری مرکز حمایت از کودکان کانادا از برخی اختیارات قانونی برای مقابله با ارسال محتوای جنسی برخوردار است.
مرکز حمایت از کودکان کانادا نیز که در بخش قبل معرفی شد برای حمایت از کودک از طریق برنامه های این موسسه، منبع راهنمایی های لازم و مناسبی را برای خانواده ها و برای کمک به پدر و مادر در آگاهی کافی از این نوع حوادث ایجاد کرده است به طوری که اگر یک تصویر یا ویدئوی جنسی از فرزند خود ایجاد شده و به اشتراک گذاشته شده باشد و یا اگر فرزند شما یک تصویر یا ویدیو از یک همکار را با دیگران به اشتراک گذاشته باشد، راهنمایی های این مرکز در اختیار والدین گذاشته شده است.
این موسسه علاوه بر اینکه یک منبع راهنمای مفید برای خانواده است، مرکزی برای کمک به جوانان و نوجوانان در جهت مقابله با استثمار خود یا دوستان خود ایجاد کرده است. در سایت این مرکز نوجوانان می توانند اطلاعاتی در مورد چگونگی مدیریت این نوع حادثه، از جمله اطلاعاتی در مورد نحوه درخواست دسترسی به تصاویر یا فیلم از وب سایت را برای حذف آن ها به دست آورند.

ب- خدمات مرکز جلوگیری از سوء استفاده جنسی کودکان:

1. ارائه راهنمایی های عملی به والدین برای حمایت از فرزند و رسیدگی به وضعیت آن ها
2. کاهش تاثیر منفی بالقوه در کودک خود و خانواده
3. کمک به حداقل رساندن دخالت فرزند خود در این نوع از فعالیت ها
4. ارائه راهنمایی هایی که گردش جنسی تصویر یا ویدئوی فرزند خود را محدود می کند
5. ارائه راهنمایی و اطلاعاتی به جوانان و نوجوانان در مورد چگونگی مدیریت برخورد با حوادثی از قبیل استثمار خود و یا دوستانشان
6. دریافت و بررسی آدرس های اینترنتی و گزارشات تلفنی مردمی در خصوص موضوعات ذیل :

•کمک به کودکانی که مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته اند
•بهره کشی از کودکان از طریق فحشا
•پورنوگرافی کودکان
•ساخت موارد جنسی صریح در دسترس به یک کودک
•قاچاق کودکان
•شرایط و یا ترتیب با شخص دیگری به ارتکاب یک جرم جنسی علیه یک کودک
•توزیع بدون رضایت از تصاویر صمیمی (افراد زیر 18 سال)

ج- امکانات وب سایت مرکز جلوگیری از سوء استفاده جنسی کودکان :

1. بخش گزارشات برای دریافت گزارش های سوءاستفاده جنسی از کودکان و رسیدگی به آن ها
2. ارائه منابع آموزشی لازم در زمینه مواظبت از کودکان در قبال سوءاستفاده های جنسی
3. توصیه های استفاده امن از اینترنت برای کودکان و نوجوانان
4. اهداء کمک های مردمی
طبق آمار منتشر شده در وب سایت این موسسه، به طور متوسط Cybertip.ca بیش از 3000 گزارش و 80،000 بازدید در هر ماه دریافت می کند. این گزارش ها چنانچه مربوط به حوادثی برای کودکان باشد که بر خلاف قانون کانادا باشد، ابتدا چگونگی اجرای قانون برای بررسی آن امکان سنجی شده و سپس هر گونه اطلاعات در مورد یک کودک که به طور بالقوه نیاز به حمایت دارد تهیه شده و به آژانس رفاه کودکان ارسال می شود.

مرکز جلوگیری از سوء استفاده جنسی کودکان

صفحه دریافت گزارش وب سایت مرکز جلوگیری از سوء استفاده جنسی کودکان

آدرس وب سایت مرکز جلوگیری از سوء استفاده جنسی کودکان : Cybertip.ca

نظرات

 
   
 
Captcha