معرفی به دوستان اشتراک گذاری

از میان 400 طرح و موضوع طرح کودک و اینترنت (کوا) ایران، جایزه ITU سال 2018 را به خود اختصاص داد.

طرح کودک و اینترنت سازمان فناوری اطلاعات برنده جایزه ITU شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتحادیه جهانی مخابرات هرساله فعالیت کشورها را در حوزه‌های مختلف بررسی و در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) به طرح‌های برتر در 10 بخش، جایزه اعطا می‌کند.
بر همین اساس امسال از میان 400 موضوع و طرح که در تمامی بخش‌ها از سوی کشورهای مختلف ارایه‌شده بود، طرح «کودک و اینترنت» ایران توانست در شاخه حفاظت از کودکان در فضای مجازی، جایزه سال 2018 را به خود اختصاص دهد.
اجرای بیش از 700 کارگاه آموزشی در مدارس سراسر کشور با حضور والدین و کودکان و نوجوانان، ارایه راهکارهای حفاظت از مخاطرات موجود در فضای مجازی برای این قشر از جامعه و همچنین برنامه پیش‌بینی‌شده برای آینده، ازجمله بخش‌های گزارش ارایه‌شده ایران به اجلاس جهانی ITU بود که مورد توجه قرار گرفت.
در این طرح جامعه هدف شامل کودکان و کلیه دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف، اولیاء و مربیان بوده و شناسایی تهدیدات و چالش‌های موثر در حوزه کودک و اینترنت، ارایه راهکارها و خدمات حفاظتی- قانونی در حوزه کودک و اینترنت، ارایه راهکارها و خدمات حفاظتی و امنیتی در حوزه کودک و اینترنت، آموزش و آگاه‌سازی سطوح مختلف جامعه هدف و طراحی و راه‌اندازی سامانه ملی اینترنت و کودک (کوا) ازجمله اهداف این طرح محسوب می‌شود.

نظرات

 
   
 
Captcha