معرفی به دوستان اشتراک گذاری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه طرح «کودک و اینترنت» مورد توجه جدی وزارت ارتباطات است، گفت: هدف از این طرح تولید محتوا و محصولات خاص سنین کودکان است.

طرح «کودک و اینترنت» مورد توجه جدی وزارت ارتباطات است/ هدف از این طرح تولید محتوا و محصولات خاص سنین کودکان است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه طرح «کودک و اینترنت» مورد توجه جدی وزارت ارتباطات است، گفت: هدف از این طرح تولید محتوا و محصولات خاص سنین کودکان است.

به گزارش خبرگزاری فارس خوزستان از خرمشهر، محمد جواد آذری جهرمی در آئین افتتاح خط تولید تبلت کودک ایرانی در شهرک صنعتی شهرستان، اظهار کرد: امروز همزمان با سالروز شهادت شهید حسین فهمیده که در همین منطقه به شهادت رسیده است، توفیق شد که در محضر مردم استان خوزستان باشیم.

وی ادامه داد: بحث «کودک و اینترنت» اولین طرحی بود که در وزارت ارتباطات رونمایی شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با طرح «کودک و اینترنت» گفت: این موضوع مهمی است که ما با آن در عرصه فضای مجازی امروز مواجه هستیم.

وی افزود: در فضای مجازی امروز مخاطرات برای سنین مختلف به صورت یکسان وجود دارد و آن مخاطره‌ای که فرد بزرگ با آن مواجه است و امکان از پای در آوردن آن را نیز دارد، کودک نیز با همان فضا و مخاطره مواجه است.

آذری جهرمی بیان کرد: این دغدغه جهانی است و در همه دنیا به آن می‌پردازند و قرارداد‌ها و پروتکل‌های در عرصه کودک و اینترنت وجود دارد و این موضوع مورد توجه ما است و به عنوان یک برنامه جدی برای جامعه ۱۳ میلیونی دانش آموزان و به ویژه جامعه ۷ میلیونی مقطع اول مدرسه است.

وی متذکر شد: هدف از اجرای طرح این است که ما سکوهایی را درست کنیم که محصولات، نرم‌افزارها و محتواهای خاص متناسب با کودکان در آن وجود داشته باشد.

آذری جهرمی افزود: در این طرح مسؤولیت‌های اجتماعی خانواده‌ها را به آنها یادآوری و ابزارهایی را در اختیار آنها قرار دهیم تا در کنار فرزندان خود در فضای مجازی حضور داشته باشند و فرزندان تحت کنترل خانواده‌ها خود قرار گیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: هدف از حضور خانواده‌ها در کنار فرزندان خود در فضای مجازی این است که اگر برای فرزندان مخاطراتی وجود داشته باشد، خانواده‌ها ورود کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبیعتا این طرح یک اقتصاد خوبی را در پیش و روی تولید‌کنندگان سرویس برای کودک و نوجوانان قرار خواهد داد، به سلامت فضای مجازی‌ و به بهتر سپری کردن اوقات فراغت کودکان کمک خواهد کرد.

منبع:http://khuzestan.farsnews.com/news/13960808001048

نظرات

 
   
 
Captcha