نرم افزار کنترل والدین CHILD CONTROL

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

زندگی در عصر مدرن از بزرگ‌ترین آمال بشر از گذشته تا كنون بوده؛ به صورتی كه تمامی تلاش خود را صرف دستیابی به این هدف كرده است. اخیراً هم مسئله بحـران مدرنیت بحث داغـی را به وجود آورده كه البته تمامی زوایای آن صرفاً خلاصه شده در نتایج تخریبی سرمایه‌داری متاخر نیست، بلكه فقدان اطلاعات كافی در كنترل این بحران و استفاده صحیح از مشتقات آن است.

نرم افزار کنترل والدین CHILD CONTROL

یكـی از بـا اهمیت‌تــرین ایـن مـوارد، شیفتـگـی و آسیـب‌پذیری بسیار كودكان و نوجوانان نسبت به تكنولوژی عصر حاضر به‌خصوص كامپیوتـر است و در این زمینه، پـر ارزش‌تـرین مورد، چگونگی كنترل این اشتیاق و هدایت آن به سمت شكوفایی استعدادها و خلاقیت كودكان و نه فقط اتلاف وقت آنها در استفاده ناصحیح از كامپیوتر است.
با این اوصاف باید از خـود بپرسیم كه آیا برای مدیریت ایـن بحـران و سـوق آن به سـوی هـدف ذكـر شده چاره‌ای اندیشیده‌ایم؟ با طرح ایـن سوال می‌توان دو شاخه را در موازات یكدیگر بررسی كرد كه یكی كنترل استفاده كودكان از كامپیوتـر و دیگـری بـرنامه‌ریـزی در آمـوزش صحیح آنهاست !
در این مقاله راه‌كاری برای کنترل استفاده از کودکان از اینترنت ارائه می شود.
برای شروع كار تنها كافی است از طریقی، زمان و نحوه استفاده كودك از كامپیوتر را تحت نظر داشت و سپس برنامه زمان‌های مجـاز استفاده از كامپیوتر و موارد مصرف آن‌ را به وی گوشزد كرد. بهترین وسیله برای انجام این كار نرم افزاری تحت عنـوان Child Control محصـول شركت Salfeld است كه كنتـرل والدین بر كودك خود را در زمینه فوق‌الذكر به شیوه‌ای ساده و مناسب امكان پذیر می‌كند.
این نرم افزار به شما كمك می‌كند تا استفاده از كامپیوتر توسط كاربران به ویژه كودكانتان را تحت كنترل داشته باشید و یكی از ویژگی ‌های منحصر به فرد آن، تهیه گزارش از مدت كاركرد روزانه كامپیوتر است. همچنین با تنظیم این برنامه می‌توانید تعیین كنید كه كودك شما دقیقاً چه روزها و ساعاتی و به چه مدت حق استفاده از كامپیوتر را دارد بدین ترتیب كه تا قبل از آنكه این مدت به پایان برسد، برنامه پیغامی مبنی بر اتمام مهلت و خاموش شدن كامپیوتر را به كاربر نمایش دهد.

والدین

موارد ذكر شده تنها گوشه‌ای از قابلیت‌های این نرم افزار است، حال بیایید نگاهی دقیق‌تر داشته باشیم به ویژگی‌ها و قابلیت‌های بخش‌های مختلف نرم‌افزار كه تحت عناوین زیر مشخص می‌شوند:

▪ Time Limits:

در این بخش می‌توان زمان دسترسی كاربر به كامپیوتر و همینطور اینترنت را در روزها، هفته‌ها و یا ماه‌های مشخصی محدود كرد. مثلاً می‌تـوان مشخص كرد كه كودك هــر روز چنـد ســاعت مجـــاز بـه استفـاده از اینتـرنت است و یـا چـه روز‌هایـی از هفته حـق استفـاده از كامپیوتـر خود را دارد.

▪ Programs:

حتی می‌توانید مشخص كنید كه او اجازه اجرای كدام یك از برنامه‌ها و یا بازی‌های موجود در كامپیوتر را در چه زمان‌هایی داراست.

▪ System/Security:

در این قسمت تعییـن می‌كنید كـه چـه بخش‌هایی از سیستـم عامـل در دسترس كودك قرار گرفته و چه بخش‌هایـی از دید او مخفی باشند، مثلاً حق پاك كردن فایل‌ها و یا تغییر آنها را نداشته باشد.

▪ Internet:

این بخش مخصوص فیلتـرینـگ اینترنت است به صورتی كه می‌توان در آن لغات نامناسب را انتخاب و مشخص كرد كه اگر وب سایت باز شده توسط كودك شامل یكی از این لغات بود، وب سایت بسته شده و یا به وب سایت دیگر منتقل شود.

▪ Folder Lock:

پوشه‌هایـی را كه مخصوص خـودتـان است و نمی‌خـواهید كه كودك یـا كاربـران دیگر آنها را مشاهده و یا دستكاری كنند، در لیست این قسمت اضافه كنید.

Log Files:

هنگامی كه می‌خواهید از زمان و چگونگی استفاده كودكتان از كامپیوتر مطلع شوید، تنها كافی است به این قسمت مراجعه كرده و جزئیات آن را با تاریخ درج شده مشاهده كنید.

E-Mail:

با انجام تنظیمات این بخش اگر قصد مسافرت و یا ترك منزل را داشتید می‌توانید از طریق پست الكترونیكی گزارش فعالیت كامپیوتر را مانند مورد قبل دریافت كنید كه ارسال آن توسط برنامه به محض اتصال به اینترنت و از طریق آدرس پست الكترونیكی كه به آن معرفی می‌كنید، انجام خواهد شد.

▪ Setting:

این بخش مخصوص تنظیمات كلی نرم افزار است كه امكانات بسیاری را نیز در دسترس شما قرار خواهد داد.

نرم افزار کنترل والدین

مشخصات نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز جهت اجرای این برنامه به شرح زیر است:
- قابل اجرا بر روی كلیه نسخه‌های ویندوز موجود به جز ویندوز ویستا
- حداقل پردازنده پنتیوم ۲ با سرعت ۲۶۶ مگاهرتز
- حداقل حافظه ۶۴ مگابایت
- حداقل ابعاد صفحه نمایش ۸۰۰ در ۶۰۰ پیكسل
این برنامه علاوه بر مزایای فوق، حالت ویزارد را به عنوان رابطی قوی میان برنامه و كاربر در نظر گرفته تا كاربر بتواند بدون هیچ گونه اطلاعات فنی، تنظیمات گفته شده را انجام دهد. ضمناً دسترسی به تنظمیات برنامه تنها با وارد كردن رمز عبور برای مدیر نرم افزار امكان پذیر است و می‌توان اطمینان داشت كه جایی برای تقلب وجود ندارد!!

نظرات

 
   
 
Captcha